Aktualności

Niedziela Palmowa

| dodał:

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszamy dzisiaj na Misterium Męki Pańskiej o godz. 15.oo przed Urząd Miejski.

We wtorek od godz. 10.oo odwiedzimy chorych, których prosimy zgłaszać w kancelarii.

W Wielki Czwartek o godz. 9.oo w Katedrze Białostockiej zostanie odprawiona Msza Krzyżma, w naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.oo. (dzieci na tę msze przynoszą skarbonki z jałmużną wielkopostną).

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.oo. Ofiary złożone podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na Bazylikę  Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego.

W Wielką Sobotę święcimy pokarmy na stół wielkanocny, we wsiach od godz. 10.oo Zofiówka, Nowiny, Grądy, Poniklica, Czechowizna, Knyszyn-Zamek i Chraboły. Poświęcenie w kościele od 13.oo co godz. do 17.oo.

Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 19.oo. Prosimy zabrać świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu. 

Od 22.oo do 23.oo adoruje Wspólnota Intronizacji NSPJ,

od 23.oo do 0.oo adoruje młodzież.

W Wielką Sobotę obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Rezurekcja  o godz. 6.oo. W niedzielę wielkanocną Msze św. o godz. 9.oo, 11.oo i 18.oo.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym.

Bóg zapłać za podtrzymywanie tradycji adoracji w piątki Wielkiego Postu oraz za ofiary składane na kwiaty do grobu.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 8.oo adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by mieszkańcy z poszczególnych ulic przychodzili na tę adorację.

Dzieci i młodzież również będą miały swoje godziny adoracji, na które zapiszą się podczas katechezy.

Od procesji rezurekcyjnej rozpoczynamy procesje w I niedzielę miesiąca. Chcemy zaprosić większą liczbę osób do niesienia chorągwi. Prosimy aby zgłosiły się osoby z poszczególnych ulic naszego miasta.